Żurawina liofilizowana- bomba witaminowa!

Żurawina liofilizowana- bomba witaminowa!

Żurawina liofilizowana i jej zbawienne właściwości

Żurawina należy do czołówki roślin o właściwościach prozdrowotnych. W naszym sklepie jest już dostępna żurawina liofilizowana i suszona. W ostatnich miesiącach opcja liofilizowana, czyli żurawina, w której nie ma ani cukru ani konserwantów stała się najpopularniejszym dodatkiem do musli, jogurtów, deserów, herbat, a nawet mięs!!! Zachęcamy do wypróbowaniu owoców liofilizowanych, czyli jedynych owoców, które nie szkodzą Waszemu organizmowi: owoce liofilizowane.

Czy wiesz, że …?

Owoce żurawiny zawierają kwasy organiczne, witaminy B1, B2, B12, C, E prowitaminę A, sole mineralne( miedzi, molibdenu, żelaza, manganu, wapnia, glinu, cynku, srebra, kobaltu).żurawina liofilizowana

Żurawina ma właściwości witaminizujące, a także remineralizujące. Działa na nasz organizm wzmacniająco, oraz odtruwająco, dlatego doskonale sprawdza się w dniu detoksu. Podczas słabszych dni kiedy czujemy się ciężko lub po zbyt tłustym posiłku także warto sięgnąć po żurawinę liofilizowaną, gdyż pobudzi nasze trawienie, oraz obniży ciśnienie krwi.

Sezon jesienno zimowy kojarzy się nam przede wszystkim z przeziębieniami, nie daj się chorobie! Żurawina z pewnością załagodzi gorączkę, znaleziono w niej substancje wspomagające organizm w walce z grypą, a także infekcjami górnych dróg oddechowych. Wspomóż się porzeczką liofilizowaną, a z pewnością zwalczysz objawy przeziębienia!

Wskazówka dla kobiet i nie tylko

Żurawinę stosuje się do leczenia stanów zapalnych nerek, pęcherza, moczowodów. Żurawina ma działanie antybakteryjne i może zwalczać infekcje dróg moczowych. Drogie Panie, nie zapominajcie o zbawiennej żurawinie w dni kiedy nasz pęcherz płata nam figle np. podczas wakacji!

Żurawina liofilizowana polecana jest przy anemii – usprawnia przyswajanie żelaza, a jak dobrze wiecie wszelkie witaminy i minerały najlepiej przyswajają się z jedzenia, a nie tabletek. Jak ktoś przepada za sokami to tutaj też dobra wiadomość, gdyż sok z żurawiny obniża poziom cholesterolu w organizmie.

Zewnętrzne zastosowanie – płukanie jamy ustnej sokiem z żurawiny zapobiega chorobom dziąseł. Nie musisz sięgać po drogie płyny apteczne, wystarczy, że masz żurawinę w domu, a infekcje jamy ustnej zwalczysz sam.

Żurawina – przechowywanie i zastosowanie

Owoce żurawiny można przechowywać przez długi czas ze względu na obecność w składzie naturalnego konserwantu – kwasu benzoesowego. Żurawina liofilizowana ma bardzo długą datę ważności nie tracąc przy tym swoich żadnych właściwości. Owoce mają ogromne zastosowanie w kuchni  jako dodatek do mięs, sosów, ciast, przekąsek i oczywiście już od jakiegoś czasu u nas w sklepie jako dodatek do musli.

Na naszej stronie www.mojemusli.pl komponując swoje musli możesz dodać żurawinę suszoną lub liofilizowaną.  Zapraszamy 🙂

 

 

SKOMPONUJ MUSLI TERAZ >>

Dodaj komentarz